Współpracując z ekipą posadzimy.pl, za każde zamówienie produktów powyżej 100 PLN, posadzimy w Twoim imieniu drzewo. A Ty w ramach podziękowania otrzymasz imienny certyfikat
Żeby zasadzić drzewo, brakuje Ci jeszcze 100,00 zł.
Postanowiłeś wkrótce zdobyć swój kolejny szczyt? A może podczas ostatniego wypadu w góry udało Ci się wejść na jeden z beskidzkich szczytów? Nie zapomnij o tym! Niech górskie symbole zagoszczą u Ciebie na co dzień!
Stworzyliśmy pamiątkowy drewniany magnes wykonany na wzór tabliczki, którą można spotkać w Beskidzie Żywieckim, na szczycie pasma Babiej Góry - Diablaku.
Współpracując z ekipą posadzimy.pl, za każde zamówienie produktów powyżej 100 PLN, posadzimy w Twoim imieniu drzewo. A Ty w ramach podziękowania otrzymasz imienny certyfikat
Żeby zasadzić drzewo, brakuje Ci jeszcze 100,00 zł.
Tabliczka wykonana jest z drewna, na jej rewersie znajduje się starannie zamocowany mocny magnes.
Wymiar tabliczki to: 6 x 4 cm
Zielony szlak na Babią Górę (1725 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego, rozpoczyna się w Zawoi Markowej. Jest to malownicza i umiarkowanie wymagająca trasa, która oferuje piękne widoki i interesujące miejsca w trakcie wspinaczki.
Wędrówkę rozpoczynamy w Zawoi Markowej, gdzie zielony szlak prowadzi przez lasy i łąki. Trasa początkowo jest łagodna, umożliwiając spokojne rozpoczęcie wędrówki. Idąc wzdłuż potoku Marków, mijamy Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach, które jest doskonałym miejscem na odpoczynek i posiłek przed dalszą wspinaczką.
Kontynuując wędrówkę, trasa staje się bardziej stroma i wiedzie przez gęsty las. Po pewnym czasie docieramy na Przełęcz Jałowiecką (1017 m n.p.m.), gdzie można odpocząć i podziwiać widoki na okoliczne szczyty.
Po krótkim odpoczynku na przełęczy, szlak prowadzi przez coraz bardziej strome i skaliste tereny. Ostatni etap wspinaczki jest wymagający, ale widoki z Babią Górą wynagradzają trud wędrówki. Na szczycie Diablak możemy podziwiać panoramę Tatr, Pienin, Beskidu Żywieckiego i Słowackiego.
Czerwony szlak na Babią Górę to jedna z najpopularniejszych tras, która zaczyna się na Przełęczy Krowiarki (1012 m n.p.m.). Jest to trasa dłuższa, ale mniej stroma, prowadząca przez malownicze krajobrazy Beskidu Żywieckiego.
Rozpoczynając wędrówkę na Przełęczy Krowiarki, trasa prowadzi przez lasy bukowe i świerkowe. Szlak jest dobrze oznakowany i stopniowo pnie się w górę. Po drodze mijamy kilka punktów widokowych, z których roztaczają się widoki na otaczające góry i doliny.
Kontynuując trasę, docieramy do Sokolica (1367 m n.p.m.), skąd możemy podziwiać panoramę Tatr oraz Beskidu Żywieckiego. Następnie przechodzimy przez Kępę (1521 m n.p.m.), gdzie można chwilę odpocząć i cieszyć się widokami.
Ostatni odcinek wspinaczki prowadzi na główny szczyt Babią Górę (1725 m n.p.m.), znany również jako Diablak. Jest to najwyższy punkt Beskidu Żywieckiego, oferujący rozległe widoki na Tatry, Pieniny, Beskid Żywiecki i Słowacki. Na szczycie znajduje się również pamiątkowy obelisk.
Oba szlaki oferują różne możliwości powrotu. Można wrócić tą samą trasą do punktu wyjścia lub kontynuować wędrówkę, łącząc różne szlaki, aby odkryć więcej pięknych miejsc w Beskidzie Żywieckim.
Wędrówka zielonym i czerwonym szlakiem na Babią Górę to niezapomniana przygoda, która łączy piękne widoki, umiarkowane trudności i możliwość zanurzenia się w przyrodzie Beskidu Żywieckiego.