Współpracując z ekipą posadzimy.pl, za każde zamówienie produktów powyżej 100 PLN, posadzimy w Twoim imieniu drzewo. A Ty w ramach podziękowania otrzymasz imienny certyfikat
Żeby zasadzić drzewo, brakuje Ci jeszcze 100,00 zł.
Postanowiłeś wkrótce zdobyć swój kolejny szczyt? A może podczas ostatniego wypadu w góry udało Ci się wejść na jeden z tatrzańskich szczytów? Nie zapomnij o tym! Niech górskie symbole zagoszczą u Ciebie na co dzień!
Stworzyliśmy pamiątkowy drewniany magnes wykonany na wzór tabliczki szlakowej, którą można spotkać w polskich Tatrach!
Zielony szlak prowadzący na MIĘGUSZOWIECKĄ PRZEŁĘCZ POD CHŁOPKIEM.
Jest to najwyżej położona przełęcz (2308 m n.p.m.) w polskich Tatrach, na którą poprowadzony jest szlak turystyczny. Kierujemy się na nią zielonym szlakiem znad Czarnego Stawu pod Rysami.
Tabliczka wykonana jest z drewna, na jej rewersie znajduje się mocny magnes.
Wymiar tabliczki to: 7 x 2,5 cm
Współpracując z ekipą posadzimy.pl, za każde zamówienie produktów powyżej 100 PLN, posadzimy w Twoim imieniu drzewo. A Ty w ramach podziękowania otrzymasz imienny certyfikat
Żeby zasadzić drzewo, brakuje Ci jeszcze 100,00 zł.
Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem (2307 m n.p.m.) to miejsce, w którym naprawdę czujesz wysokość – i to nie tylko w nogach, ale i w głowie. To najwyżej położona w Polsce przełęcz osiągalna znakowanym szlakiem turystycznym, do której prowadzi trasa z Morskiego Oka przez Kazalnicę Mięguszowiecką, liczne zakosy, wąskie półki i bardzo konkretne ekspozycje. A kiedy staniesz na przełęczy, nie masz już wątpliwości: to nie był spacer. To była prawdziwa tatrzańska wyrypa.
Szlak na „Chłopka” to wyprawa dla osób, które mają już trochę kilometrów górskich w nogach i nie boją się przestrzeni pod stopami. Widoki są spektakularne przez cały czas – na Czarny Staw, Rysy, Wrota Chałubińskiego, Dolinę Hińczową, a na przełęczy dodatkowo pojawia się uczucie, że właśnie patrzysz na świat z górskiego balkonu. I że nie ma tu zasięgu – i całe szczęście. Sam szlak to zielone oznaczenia i techniczne fragmenty, które wymagają skupienia, ale nie wymagają sprzętu – choć solidna kondycja, odporność na lęk wysokości i buty z bieżnikiem to podstawa.
Nie bez powodu Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem owiana jest legendą – przez dekady była marzeniem, celem i testem dla ambitniejszych turystów. Nie jest to Orla Perć, ale… kto powiedział, że musi być? Tu chodzi o coś innego: intymne spotkanie z wysokością, przestrzenią i sobą samym – na ścieżce, na której każdy krok ma znaczenie.
Magnes „Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem” to trofeum dla tych, którzy zmierzyli się z jedną z najbardziej wymagających tras w polskich Tatrach. Stylizowany na tabliczkę szczytową, przypomina o tej wyprawie, która nie tylko zmęczyła łydki, ale i otworzyła oczy – dosłownie i metaforycznie. Dla tych, którzy nie szukają łatwo dostępnych punktów widokowych, tylko miejsc, które trzeba sobie naprawdę wywalczyć.