Współpracując z ekipą posadzimy.pl, za każde zamówienie produktów powyżej 100 PLN, posadzimy w Twoim imieniu drzewo. A Ty w ramach podziękowania otrzymasz imienny certyfikat
Żeby zasadzić drzewo, brakuje Ci jeszcze 100,00 zł.
Postanowiłeś wkrótce zdobyć swój kolejny szczyt? A może podczas ostatniego wypadu w góry udało Ci się wejść na jeden z tatrzańskich szczytów? Nie zapomnij o tym! Niech górskie symbole zagoszczą u Ciebie na co dzień!
Stworzyliśmy pamiątkowy drewniany magnes wykonany na wzór tabliczki szlakowej, którą można spotkać w polskich Tatrach!
Niebieski szlak prowadzący na HALĘ GĄSIENICOWĄ.
Tabliczka widoczna na szlaku prowadzącym do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w polskich Tatrach.
Współpracując z ekipą posadzimy.pl, za każde zamówienie produktów powyżej 100 PLN, posadzimy w Twoim imieniu drzewo. A Ty w ramach podziękowania otrzymasz imienny certyfikat
Żeby zasadzić drzewo, brakuje Ci jeszcze 100,00 zł.
Tabliczka wykonana jest z drewna, na jej rewersie znajduje się mocny magnes.
Wymiar tabliczki to: 6 x 2,5 cm
Niebieski szlak prowadzący na Halę Gąsienicową to jedna z najczęściej wybieranych tras w Tatrach, która oferuje malownicze widoki i umiarkowane wyzwania. Wędrówkę rozpoczynamy w Kuźnicach, popularnym punkcie startowym wielu tatrzańskich szlaków.
Początkowy odcinek szlaku prowadzi przez gęsty las, gdzie ścieżka stopniowo pnie się w górę. Po kilkunastu minutach docieramy do miejsca zwanego Boczań, skąd rozciągają się pierwsze widoki na Zakopane i okoliczne wzniesienia. Boczań jest idealnym miejscem na chwilę odpoczynku i podziwianie piękna tatrzańskiej przyrody.
Dalsza część trasy wiedzie przez Skupniów Upłaz – długi, otwarty grzbiet, z którego roztaczają się wspaniałe panoramy na Tatry Zachodnie oraz Dolinę Jaworzynki. Wędrówka tym odcinkiem jest szczególnie przyjemna dzięki łagodnym podejściom i malowniczym krajobrazom. Latem łąki Skupniów Upłazu pokrywają się kolorowymi kwiatami, tworząc niezwykłą scenerię.
Po około dwóch godzinach marszu docieramy do Przełęczy między Kopami (1499 m n.p.m.), skąd możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Halę Gąsienicową i otaczające ją szczyty, takie jak Kościelec, Świnica czy Granaty. Przełęcz jest doskonałym miejscem na odpoczynek przed ostatnim etapem wędrówki.
Z Przełęczy między Kopami szlak prowadzi w dół, przez malownicze, alpejskie łąki pełne górskiej roślinności. Po krótkim marszu docieramy do Hali Gąsienicowej – serca Tatr Wysokich. Na hali znajduje się Schronisko PTTK "Murowaniec", gdzie można odpocząć, zjeść ciepły posiłek i cieszyć się niesamowitymi widokami.
Hala Gąsienicowa to również doskonały punkt wyjściowy do dalszych wypraw, takich jak wędrówka na Czarny Staw Gąsienicowy, Kościelec, Zawrat czy Kasprowy Wierch.
Niebieski szlak na Halę Gąsienicową przez Boczań i Skupniów Upłaz to niezapomniana przygoda, która łączy piękne widoki, umiarkowane trudności i bliskość tatrzańskiej przyrody.